پیکو (Picot) یه حلقه تزئینیست و برای شکل دادن به لبه‌ها مورد استفاده قرار میگیره و در هنراتی مثل: بافتنی، قلاب‌بافی، گیپوربافی با دوک، مکرومه، گلدوزی و… وجود داره.

Picot در حقیقت پیکو خونده میشه ولی چون در هنگام تایپ آدرس سایت دچار مشکل نشیم، با همون “ت” کلمه رو نوشتیم اما شکل تلفظ صحیح این کلمه پیکوست و از یک فعل فرانسوی Piquer به معنای “to prick” یا “حفره کوچک ساختن” گرفته شده.

thumbnail?id=1KdmSZcbivmG0kTOLWo2t0Chw ra gWy4&sz=w2048

پروژه کاری بزرگ‌ترین  دشمن یادگیری 

در پیکوت آنلاین به آموزش الفبای هنر می‌پردازیم. درست همون‌طور که با یادگیری الفبای فارسی می‌تونیم به‌سادگی هر نوع کتابی رو بخونیم یا بنویسیم، با یادگیری هر هنری هم از ابتدا، خودمون می‌تونیم با تمرین و تکرار هر پروژه‌ای رو با موفقیت به سرانجام برسونیم. ضمن اینکه فقط هنرهایی رو آموزش میدیم که با هر بودجه‌ای قابل‌ انجام هستن و از آموزش هنرهای لوکس و تجملی گذر کردیم.

وقتی هنری رو از پایه یاد بگیری به راحتی میتونی با استفاده از منابع فراوان موجود در سطح اینترنت، مجلات و… مهارت خودت رو با تمرین و تکرار بالا ببری و هر روز تکنیک‌های بیشتری رو یاد بگیری. برای مثال:

وقتی بافتنی با میل رو از پایه یاد بگیری و با انواع تکنیک‌ها آشنا بشی دیگه احتیاجی نیست برای رسیدن به جواب سوال پرتکرار “چندتا سر بندازم؟” در اینترنت جستجو کنی و در نهایت هم به جواب مناسبی نرسی. با شرکت در دوره‌های آموزش پایه میتونی خودت تعداد سرانداختن مورد نیاز هر پروژه‌ای رو به سادگی و بدون اتلاف وقت بدرستی حساب کرده و بافتنی رو شروع کنی.

یادگیری آموزش از پایه درست مثل یادگیری قواعد رانندگی میمونه. وقتی رانندگی کردن رو از ابتدا یاد گرفتی و تمام قواعد و قانون‌ها رو بلدی دیگه فرقی نمیکنه پشت چه برندی از خودرو بشینی، در هر صورت رانندگی کردن رو بلدی!

پروژه کاری باعث میشه که هنرجو تنها با چند پایه و تکنیک به‌خصوص آشنا بشه و توانایی تکمیل انواع پروژه‌های دیگه رو نداشته باشه. به‌همین دلیل در دوره‌ های آموزشی هنری ما انجام پروژه‌ها فقط برای تمرین بیشتر در وب‌سایت وجود دارن و در محتوای آموزشی پایه و اصلی قرار نگرفتن.

سیاست آموزشی ما، آموزش هر چیزی از پایه است.

از نظر پیکوت آنلاین، دوره‌های آموزشی به‌صورت پروژه‌های مختلف به‌عنوان آموزش پایه و جامع، چیزی جز کلاه‌برداری مدرن و سو استفاده از سادگی افراد بی‌اطلاع نیست!

با شرکت در دوره‌ های آموزشی هنری ما به‌سادگی می‌تونی در یک وقت کم هر هنری رو واقعا از پایه یاد بگیری بدون این‌که نیاز باشه بابت یادگیری پروژه‌های مختلف هزینه‌های زیادی رو تلف کنی.

در دوره‌هایی که تنها به آموزش یک موضوع خاص می‌پردازن آموزش‌های پایه زیادی وجود نداره و یادگیری خیلی ناقص شکل می‌گیره. این دوره‌های موضوعی در حقیقت همون بسته‌ها (Kit) هستن و فقط برای انجام دادن یک کار هنریه و بار آموزشی زیادی ندارن.

با شرکت در این به اصطلاح دوره‌ها مثل دوره شماره دوزی تقویم و یا بافت یک کلاه ساده تنها با کوک یا بافت منحصر به همون طرح آشنا میشی و یادگیری کامل و جامع نیست و فراتر هم نمیره.

جدول زیر تفاوت میزان آموخته‌های هنرجوها با شرکت در دوره‌های پیکوت آنلاین با سایر وب‌سایت‌های آموزشی مشابه رو بهت نشون میده.

نام هنر/ آموزشگاه هنر بازار آ2زی لرن هنری فرادرس پیکوت آنلاین
بافتنی با میل 6 پایه نامشخص (250.000) 12 پایه و تکنیک (590.000) 17 عنوان در 2 دوره (948.000) 56+ مبحث در 3 دوره (3.200.000)
مکرومه بافی × 3 مبحث (400.000) 8 گره (480.000) 10 عنوان (329.000) 22+ گره/3 طرح/1 پروژه (1.000.000)
گلدوزی 11 کوک × 18 کوک (850.000) × 70+ کوک در 5 دوره (4.000.000)
نوع آموزش پست رایگان آموزشی PDF آنلاین ویدیویی آنلاین ویدیویی آنلاین ویدیویی

تعداد وب سایت‌های مشابه با زمینه فعالیت پیکوت آنلاین فوق العاده کمه چون اکثرا در شبکه‌های اجتماعی در حال فعالیت هستن و البته آموزش جامع و کامل هم نیستن و به همین دلیل امکان مقایسه برای ما وجود نداشت.

در سایت دوم، نوع کیفیت آموزش به خاطر عدم وجود تصاویر از پیش نمایش PDF ها مشخص نیست. در این حالت متاسفانه مشخص نیست که هزینه بابت چه نوع آموزشی پرداخت میشه.

در سایت سوم، تمام آموزش‌ها طبق گفته‌های خود مدرسین، توسط شخص مدرس تهیه نشده و فقط دوبله فارسی شده. اما امکان پیش نمایش از محتوا وجود داره.

در سایت چهارم، تمامی آموزش‌ها به صورت ویدیویی و آنلاین هستن و توسط مربی‌های مختلفی آموزش داده شدن. تمرکز اصلی روی پروژه کاریست و زاویه فیلمبرداری متحرک و متمرکز بر روی کار نیست.

هدف از این مقایسه بدنام کردن سایت‌های مشابه یا اثبات پایین بودن کیفیت آموزش‌ها نیست. هدف تنها نشون دادن تفاوت در نوع و تعداد مباحث آموزشی سایت پیکوت آنلاین با سایر وب سایت‌های هنری تقریبا مشابه است.

چرا  پیکوت آنلاین  از سایر آموزشگاه‌ها بهتره؟

دلیل اصلی اینه که آموزش‌ها از نظر محتوایی پربارتر هستن و به معنای واقعی از پایه شروع میشن و صرفا با یاد دادن چند پایه و تکنیک اولیه به مبحث پروژه کاری وارد نمیشیم.

مطالبی رو در دوره‌های آموزشی یاد دادیم که در هیچ آموزشگاه و صفحات هنری بهشون پرداخته نشده، مورد اهمیت قرار نگرفته و صرفا همون مباحث تکراری که به سادگی یک جستجو در اینترنت قابل دسترسی هستن رو به هنرجوها آموزش میدن.

دوره‌های ما پر از مباحث تکنیکی و مهم در انواع هنرهای مختلفه که تمامشون هم منطبق با آخرین استانداردهای جهانی هستن.

مدرس پیکوت آنلاین برای یادگیری تنها به مباحث آموزش داده در زبان فارسی بسنده نکرده و طی سال‌های زیادی و بواسطه وجود اینترنت از منابع مختلف و وسیع غیرفارسی برای یادگیری بیشتر استفاده کرده و دانشش رو در زمینه‌های آموزشی موجود در سایت بالا برده تا امروز بتونه به سایرین آموخته‌های خودش رو منتقل کنه.

متاسفانه اکثر دوره‌های آموزشی موجود صرفا از اینترنت دانلود شده و بعضا دوبله فارسی هستن اما در پیکوت آنلاین تمامی ویدیوها و محتوای آموزشی توسط خود مدرس پیکوت آنلاین تهیه، صداگذاری شده و از جای دیگه‌ای کپی و دانلود نشدن.

 دوازده خوان  پیکوت آنلاین برای تولید دوره های آموزشی هنری

بر خلاف تصور، تهیه کردن محتوای آموزش از صفر کاری به‌شدت سخت و زمانبریست بخصوص اگه قرار باشه صدای آموزش، توضیحات تکمیلی، عکس‌های بیشتر و غیره بعدا به ویدیو اضافه بشن.

برای تهیه آموزش‌ها در پیکوت آنلاین مراحل زیر باید طی بشن:

 • ضبط ویدیو
 • تدوین آموزش
 • ساخت تصاویر موجود در آموزش‌ها
 • ضبط صدای مدرس
 • تدوین صدا و میکس صدای مدرس بر روی ویدیو
 • بازبینی‌های پی‌درپی
 • ذخیره‌سازی با کیفیت بالا و حجم مناسب
 • بارگذاری ویدیو
 • جای‌گذاری ویدیو در محتوای دوره
 • نوشتن آموزش‌های متنی دوره
 • نهایی سازی محتوای آموزشی دوره
 • و در نهایت انتشار

اولین چالشمون نگه داشتن دست حین آموزش توی کادر فیلمبرداری بود. مخصوصا توی دو هنر بافتنی و گلدوزی که دست مدام در حرکته این ثابت نگه داشتن خیلی مشکل‌تر هم میشد.

دومین چالش صداگذاری مجدد ویدیوها بود. متاسفانه توی کشورمون چون یه عده هستن که مرتب یا چیزی میخرن یا چیزی می‌فروشن!! امکان ضبط همزمان وجود نداشت و ضبط صدای مجدد هم واقعا زمان‌بر و گاهی هم طاقت فرسا میشد.

اما در هنگام ضبط ویدیوها صدای پرنده‌ها به صورت طبیعی توی پس زمینه وجود داشت و واقعا شنیدنشون آرامش‌بخش بود و به خاطر همین از صداگذاری صدای پرنده به جای استفاده از موسیقی متن استفاده کردیم تا همون حس رو دوباره به ویدیوها برگردونیم و دنبال کردن آموزش‌ها هم برای هنرجو خسته‌کننده نباشه.

سومین چالش هم هماهنگ کردن صدای ضبط شده با ویدیوها بود و وقت زیادی صرف این کار میشد.

به طور کلی ساخت یک آموزش ویدیویی با کیفیت واقعا کاری سخت و زمان‌بره و امیدواریم که از حاصل زحماتمون راضی باشی و بتونی به‌سادگی از محتواهای آموزشی موجود در سایت استفاده کنی.

معرفی  محصولات  مرتبط

thumbnail?id=1Y3tRuEb1s53rU2X5Fi4ioKP4g 8FHy8B&sz=w2048

متاسفانه چون فروشگاه‌های مرتبط به فروش محصولات هنری زیادی در کشور وجود ندارن که از سیستم همکاری در فروش هم در حال استفاده باشن، ما نتونستیم در دوره‌ها، محصولات مرتبط رو به هنرجوها پیشنهاد بدیم.

در صورتیکه فروشگاه شما از اعتبارات کافی برخوردار و دارای سیستم همکاری در فروش هم هست می‌تونین از طریق این فرم با ما در فروش محصولات همکاری کنی.

حالا که با روش کار پیکوت آنلاین آشنا شدی میتونی به‌ سایت برگردی و از محتوای دوره‌ها استفاده کنی.

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!

مسدود کننده تبلیغات داری!

"لطفا برای مشاهده وب سایت، افزونه را غیر فعال کنید"